Pergoly - hliníkové

Moderné tienenie

pergoly pre dokonalý exteriérový priestor

Pergoly na terasu sú ideálnym riešením pre tých, ktorí si chcú na terase alebo v záhrade vytvoriť príjemné prostredie. Môžete si vybrať medzi bioklimatickou pergolou Verdi s výklopnými lamelami, hliníková pergola Loira s pevnou strechou z polykarbonátových panelov alebo Tira so strechou zo sklenených panelov.

pergola na terasu pergoly bratislava bioklimatická pergola výmena okien róbert sojka žilina

TIRA

PERGOLA S PRESKLENNOU STRECHOU

Táto varianta predstavuje efektívnu ochranu pred dešťom a veľkorysé zväčšenie úžitkových plôch domu. Jej základom je kvalitná hliníková konštrukcia so špeciálnou povrchovou úpravou. Vzniká pri nej ochranná vrstva z oxidu hliníka, ktorá sa stará o stály vzhľad výrobku. Tento typ umožňuje zakrytie bočných stien či doplnenie o tienenie v podobe roliet a žaluzií.

bioklimaticka pergola bratislava bez zalohy sojka zilina

VERDI

BIOKLIMATICKÁ PERGOLA

Bioklimatická pergola poskytuje inteligentnú ochranu proti slnečnému žiareniu. Pohyblivé hliníkové lamely možno naklápať v rozmedzí 0° až 125 °C, čo umožňuje efektívne regulovať slnečnú energiu v závislosti na pohybe slnka. Zabezpečuje prirodzené púdenie vzduchu, takže. Bioklimatická pergola prináša ochranu proti dažďu. V uzavretejpolohe skvele tesnia. Vodu z konštrukcie odvádza integrovaný odtokový systém.
pergola na terasu pergoly bratislava bioklimatická pergola výmena okien róbert sojka žilina

LOIRA

PERGOLA S POLYKARBONÁTOVOU STRECHOU

Minimálna údržba, vysoká odolnosť, jedinečná kvalita. Tento koncept ponúka všestranné využitie s celou radou doplnkov. LOIRA vytvorí miesto na posedenie, zábavu relax. Strechu kryje 16mm komôrkový polykarbonát. Konštrukciu z masívnych extrudovaných profilov môžete ukotviť k domu, stene ale aj postaviť samostatne. Rovnú časť stien je možné tieniť markízou, rôznými typmi žalúzii a roliet. Minimalistický dizajn LOIRA dodáva každému priestoru nádych modernej architektúry, ľahko sa prispôsobia okolitému prostrediu.

pergola na terasu pergoly bratislava bioklimatická pergola výmena okien róbert sojka žilina

Výhody hlinikových pergól

Hliníkové pergoly na terasu sú v posledných rokoch čoraz populárnejšie ako štýlový a funkčný doplnok do exteriéru. Poskytujú celý rad výhod oproti pergolám z iných materiálov.

Ponúkajú množstvo výhod. V prvom rade stojí za zmienku ich odolnosť a dlhá životnosť. Na rozdiel od drevených pergol, ktoré sú náchylné na hnilobu a plesne, sú odolné voči korózii a hnilobe. To znamená, že odolajú skúške času, vyžadujú minimálnu údržbu a poskytujú radosť počas dlhých rokov.

Okrem toho sú hliníkové pergoly navrhnuté tak, aby vydržali drsné poveternostné podmienky. Či už je to horúčava, silný dážď alebo silný vietor, tieto konštrukcie sú postavené tak, aby to všetko vydržali. Táto odolnosť z nich robí ideálnu voľbu pre regióny s extrémnymi poveternostnými podmienkami, čím zaisťuje, že zostanú neporušené a funkčné po celé roky.

Údržba a čistenie hliníkových pergól.

Zatiaľ čo hliníkové pergoly vyžadujú menej údržby v porovnaní s ich drevenými náprotivkami, pre zachovanie ich vzhľadu a funkčnosti je stále potrebná pravidelná údržba.

Jednou z kľúčových úloh údržby je čistenie a odstraňovanie nečistôt. Je dôležité pravidelne odstraňovať lístie a iné nečistoty, ktoré sa môžu na pergole nahromadiť. To možno vykonať pomocou mäkkej kefy alebo handričky, aby nedošlo k poškriabaniu povrchu.

Okrem pravidelného čistenia je dôležitá aj kontrola, či nejaví známky poškodenia alebo opotrebovania. To zahŕňa kontrolu uvoľnených skrutiek, poškodených častí alebo akýchkoľvek štrukturálnych problémov. Okamžitým riešením týchto problémov zabezpečíte aby ostala v optimálnom stave.

Hliníkové pergoly sú vynikajúcou voľbou pre tých, ktorí chcú vylepšiť svoje vonkajšie priestory.

získajte

Bezplatné cenové RIEŠENIE NA MIERU

Pokiaľ ide o vytvorenie pohodlnej a príjemnej atmosféry a vhodného zatienenia, správny výber tienenia je kľúčový.